Geleneksel Hatay Yöresel Lezzetleri
Hatay Samandağ Biberi Satın Al
Hatay Samandağ Biberi (3Kg)

Samandağ Acı Biberi

Tükendi !!

399.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti 24.90 TL'dir. 449.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde Kargo BEDAVA !!
Kargonuz En Geç 1 Şubat , Çarşamba Kargoya Teslim Edilecektir.

Türkiye'nin En Acı Biberi

Samandağ Biberi

Samandağ biberi, Hatay'ın Samandağ ilçesinde asi nehri ile samandağ denizinin buluştuğu vadide yetişmektedir. Bölge iklimi ve toprak yapısına adapte olmuş olan samandağ biberi şehir dışında genelde Antakya biberi olarak bilinmektedir. Antakya biberinin en çok bilinen yapısal özelliği çok acı olmasıdır. Zayıflama biberi olarak ünlenen Antakya biberi Mesut YAR'ın zayıflamasına yardımcı olmuş ve ünlü enkırmen tarafından tanıtılarak ülke genelinde kullanılır hale gelmiştir.

Antakya Biberinin Faydaları Nelerdir ?


Spor ve diyet ile yapıldığında zayıflamaya yardımcı bir üründür. Vücut metabolizmamızı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur. Sindirim sistemini hızlandırarak hazımsızlığa iyi gelir.Yüksek seviyede lif içerdiğinden kabızlık riskini azaltır.

Antakya Biberini Nasıl Satın Alabilirim ?


Siparişini verdiğiniz Antakya biberi tarladan koparılarak en geç 3 iş gününde size teslim edilir. Özenle kolilere yerleştirilen biber elinize ulaştığında buzdolabında nemlenmeyecek şekilde bir bez veya gazeteye sarılarak 3 hafta kadar muhafaza edilebilmektedir.

Antakya Biberi Nasıl Tüketilmelidir ?


Zayıflamak amacıyla tüketilecekse günde 3 tane yemeniz yeterli olacaktır. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 1'er tane tüketmeniz gerekmektedir. Rahat tüketmeniz açısından dilimleyerek, salata veya yemeklere katarak daha rahat şekilde tüketebilirsiniz. Bilinmesi gereken en önemli konu ise spor ve diyetle desteklenmedikçe sadece biber yiyerek zayıflayamazsınız.  
Hatay Samandağ Biberi ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Yorum yazmak için TIKLAYINIZ.
Türkiye'nin her yerine antakya yöresel ürünlerimizi gönderiyoruz
yerli üretim
hatay web tasarım | Profesyonel E-Ticaret Çözümleri