1.000 TL Üzeri Kargo Bedava!!
Hatay Halhalı Zeytin Satın Al
Hatay Halhalı Zeytin (1Kg)

194.90 TL

1,000 TL ve üzeri alışverişlerinizde Kargo BEDAVA !!
Kargonuz En Geç 20 Temmuz , Cumartesi Kargoya Teslim Edilecektir.

EL KIRMASI HALHALİ ZEYTİN (1KG)

Hatay'ın Altınöz ve Arsuz bölgelerinde yetişen Halhalı zeytin normal zeytin meyvelerine kıyasla daha küçük ve yuvarlak zeytin meyvesine sahiptir. Küçük ve etli bir yapıda olan halhalı oldukça yağlı bir zeytin türüdür. Bölgede zeytinyağı üretiminde genellikle ziraat zeytinlerinin kullanılması ve asırlık halhali ağaçlarının bölgede az sayıda bulunmasından dolayı halhali zeytinleri yağ üretiminde kullanılmaz.

Halhali zeytin

Toplandığı dönem, coğrafi yapısı ve yetiştiği iklim nedeniyle bu zeytin türü özel bir aroma ve etli yağlı yapıdadır. Geleneksel şekilde el ile kırılarak tadlandırılan zeytinimiz Ekim ayı ortalarına doğru hasadı başlanarak stoklarımızda yerini alır. 

Hatay Halhali Zeytinini Aldım Tadı Acı Geldi? Nasıl Tadlandırıyoruz ?

Acı yapıya sahip halhalı tuzlu su içerisinde tarafınıza gelir. Tadlandırma işlemini yaparken suyunu normal içme suyu ile değiştirmeniz ve yarım gün kadar bekletmeniz gerekmektedir. Ağız tadınıza göre tadlanana kadar su değiştirme işlemini bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz.

Etiketler : halhalı zeytin fiyatı
Hatay Halhalı Zeytin ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Yorum yazmak için TIKLAYINIZ.
ERCAN D.

Aldık söylediğiniz gibi suyunu bir kaç defa değiştirdikten sonra tadı istediğimiz kıvama geldi. devamı gelecek teşekkürler...
- 21 Şubat 2021 , Pazar

HAKAN C.

elinize sağlık
- 26 Haziran 2020 , Cuma

TAHSIN K.

Güzel kaliteli lezzetli ve hızlı
Ürünün ambalajlanması, gönderimi, kalitesi ve lezzeti çok güzel. gönül rahatlığıyla alıp afiyetle tüketebilirsiniz. Teşekkürler...
- 19 Şubat 2019 , Salı

Türkiye'nin her yerine antakya yöresel ürünlerimizi gönderiyoruz
yerli üretim
hatay web tasarım | Profesyonel E-Ticaret Çözümleri