Geleneksel Hatay Yöresel Lezzetleri

menengiç kahvesi fiyatı

Menengiç kahvesi daha çok gaziantep yöresinde bilinen ama son zamanlarda adını duymaya başladığımız bir kahve çeşidimizdir. Menengiç tanelerinin en büyük özelliği kafein içermemeleri ve kansere karşı olan etkileri. Menengiç kahvesini kömür ateşinde kaynatıp içerseniz emin olun tadından vazgeçemiyeceksiniz. Kahvemizi yaparken bir bardak süt ve kahvemizi cezvemizin içerisine ekliyoruz. Damak tadımız kadar şeker ilave edebilirsiniz. Kömür ateşinde bir dakika kadar kaynadıktan sonra afiyetle içebilirsiniz.

Menengiç Kahvesinin Faydaları

Bilinen en büyük özelliği doğal olması ve kafein içermemesi olan menengiç kahvesi oldukça faydali bir kahve çeşididir. Midemizde oluşan ağrı ve bulantıları önlemeye yardımcı olur. Ciğerlerimizde biriken balgamı söker, öksürük için faydalıdır. Kalp yetmezliği sorunu olan bireylerin kullanımı önerilir. Antioksidan etkisi ile yaşlanmayı geciktirir. Kalp damar hastalıklarına iyi gelir.

Menengiç kahvesi fiyatı kalitesine göre değişiklik gösterirken, web sayfamızda en kaliteli ürünleri sizler için toparlayarak hizmetinize sunmaktayız.

İlgili Ürün

Menengiç Kahvesi Satın Al
Menengiç Kahvesi (600Gr)

26.90 TL

90.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti 7.90 TL'dir. 150.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde Kargo BEDAVA !!
Kargonuz En Geç 18 Mayıs , Salı Kargoya Teslim Edilecektir.
Türkiye'nin her yerine antakya yöresel ürünlerimizi gönderiyoruz
yerli üretim