Geleneksel Hatay Yöresel Lezzetleri

çakşır kökü macunu

Çakşır Kökü Macunundan önce çakşır oyu ile ilgili bilgiler verelim. Bu bitkiyi tanımanız ile kullanımından alacağınız verim de artacaktır.
Çakşır Otu 
Çakşır otu adı ile bilinen maydanozgillerden olan bu bitki, çok eski tarihlerden bu yana tedavi amaçlı olarak kullanılır. Ülkemizde Doğu, Güneydoğu Anadolu illerimizde bulunur. Haşlanıp acılığı giderildikten sonra tedavi amaçlı olarak tüketilir. Turşu olarak da tüketilebiliyor. Bunun dışında kökleri  toz haline getirildikten sonra bal ile karıştırılarak da tüketilebilir.
Çakşır Otu Faydası
Sarı renkli çiçekleri olan, 2 metreye kadar uzayabilen çakşır otu, reçine, nişasta, reçine, uçucu yağ, saponin ve alkaloit içerir. Bu içerikleri ile tedavilerde afrodizyak etkisi yaratır. Rahatlatıcı özelliği vardır. Çakşır otu faydası olarak bilinen en büyük özelliği afrodizyak özelliğidir. Kuvveti arttırıcı özellikleri ile halsizliğe iyi gelir ve direnci arttırır. Cinsel gücü ve sperm sayısını arttırması ile bilinen çakşır otu, Akdeniz Bölgesi’nde 60 tür olarak yetişmektedir.
Çakşır Otu Nasıl Kullanılır?
Çakşır otunun faydalarından dolayı birçok kişi bu otsu bitki konusunda araştırma yapıyor. Bu konuda sizlere bizler de bilgi aktaralım istedik. Kullanımı uzun yıllardır devam eden bu bitkiyi tedaviye hazırlamak için önce haşlamak gerekiyor. Acılığının giderilmesinin ardından toz haline getirilerek tüketilebilir. Bal ile macunu yapılabilir ya da çay olarak tüketilebilir. Çakşır otu birçok farklı şekilde fayda sağlar.
Çakşır Otu Çayı Nasıl Yapılır?
Çakşır otu çay olarak tüketildiğinde, düzenli olarak kullanılması ile fayda eder. Çakşır otu sayesinde cinsel isteksizlik sorunlarına çözüm bulunabiliyor. Çakşır otu çayı nasıl yapılır sorusu konusunda internet aramalarına bakıldığında oldukça yüksek bir sayı ile karşılaşıyoruz. Çay olarak tüketildiğinde düzenli kullanım önemlidir.  Çayın sıcak olarak tüketilmesi de faydasını arttıran bir özelliktir. Çakşır Otu Çayı için bitkiyi bir bardak suyun içinde demlemeye bırakmak yeterli. Sıcak tüketmek gerekiyor ve aşırı tüketimden kaçınılması gerekiyor. Yemeklerden sonra tüketilmesi gerekiyor.

Çakşır Kökü Macunu Nasıl Hazırlanır?

Çakşır otu macunu ile halsizlik, cinsel isteksizlik gibi sağlık sorunlarına çözüm bulunabiliyor. Sperm sayısını arttırıcı özelliği de kısırlık sorunu için bir umut kaynağı. Bu neden ile insanlar çakşır kökü macunu konusunda yoğun bir araştırma halinde. Bu macunu hazırlamak için otu kaynatıp haşladıktan sonra kurutmak gerekiyor. Daha sonra toz haline getirilen kökleri bal ile karıştırılıyor. Kahvaltıdan yada yemeklerden sonra günde bir defa alınması yeterlidir. Çakşır kökü macunu nasıl hazırlanır için verilen yanlış bilgilerden dolayı insanlar faydasını tam olarak göremiyorlar. Macun hazırlanışı ve tüketimi konusunda doğru uygulama sayesinde en yüksek verimi alabilirsiniz.
Çakşır Otu Yan Etkileri ve Zararları
Her bitki ve besinde olduğu gibi Çakşır otunun da zararları olabiliyor. Yanlış kullanım ve yanlış zamanlamadan dolayı sağlık bakımından olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabiliyor. Çakşır otu yan etkileri ile karşılaşmamak için öncelikle bu bitki hakkında doğru bilgiye sahip olmak gerekir. Bitki dişi ve erkek olmak üzere iki çeşitten oluşuyor. Macun kullanımında bayanlar dişi olanını erkekler de erkek olanını kullanmalıdırlar. Bitkinin saf ve başka bir içerik ile karıştırılmaması gerekiyor. Önerilenin üzerinde kullanılmamalıdır. Doğru kullanım ile istenen verim sağlanabilir.

İlgili Ürün

Çakşır Otu Kökü Satın Al
Çakşır Otu Kökü (250 Gr)

Saf Öğütülmüş Çakşır Kökü

16.90 TL

60.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti 4.90 TL'dir. 150.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde Kargo BEDAVA !!
Kargonuz En Geç 6 Ağustos , Perşembe Kargoya Teslim Edilecektir.
Türkiye'nin her yerine antakya yöresel ürünlerimizi gönderiyoruz
yerli üretim
Yandex.Metrica